OK
 

اعلام آمادگی کشتیرانی برای کمک به توسعه تجارت ایران و آفریقا

معاون فنی بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمادۀ ارائه خدمات در جهت توسعۀ تجارت با شرق آفریقاست.

به گزارش خبرنگار ما، معاون فنی بازرگانی که در همایش"تجارت با شرق آفریقا" سخن می‌گفت با تأکید بر اینکه اقتصاد شرق آفریقا با روند خوبی در حال پیشرفت است، خاطر نشان کرد: شرق آفریقا دروازة تجارت با آفریقاست و هم اکنون اقتصاد‌های بزرگی مانند چین و هند به بازیگران اصلی در این بخش از جهان تبدیل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تجارت کانتینری طی سال‌های اخیر در بنادر بزرگ شرق آفریقا رشد کرده است، اظهار کرد: حجم عملیات دو بندر مومباسا و دارالسلام از سال ۲۰۱۰ به این سو دو برابر شده است. وی سهمِ تجارت ایران با شرقِ آفریقا را مطلوب ندانست و در این باره گفت: افزایش حجم و ارزش تجارت با آفریقا نیازمند حمایت‌های دولتی است البته این حمایت باید تا زمانی باشد که تجار ایرانی بتوانند در بازار هدف به ثبات برسند.

معاون فنی بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه این کشتیرانی برای توسعه مبادلات تجاری با شرق آفریقا آمادگی کامل دارد، تصریح کرد: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تمام بخش‌ها از جمله کانتینر، فله و کالای عمومی، مشتقات نفتی و قیر خدمات خود را به تجار ارائه می کند.

وی با بیان اینکه اگر زمینۀ لازم فراهم شود کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تأسیس دفتر در شرق آفریقا اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: باید در نظر داشت مبادلات اقتصادی بین ایران و آفریقا با توجه به امکانات مناسبی که در دریای خزر وجود دارد می‌تواند به ترانزیت کالا از شرق آفریقا به کشور‌های CIS و بالعکس ختم شود که در این زمینه نیز کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران توانایی خدمات دهی لازم را داراست.1398/05/02

Bookmark and Share   شماره خبر :1149 تعداد بازدید :66852

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

درباره ما

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 1346 تأسیس شد و فعالیت حمل ونقل دریایی خود را در سال 1347
با به کارگیری دو فروند کشتی کوچک در حوزه خلیج فارس و چهار فروند کشتی اقیانوس پیما آغاز کرد.

با ما در ارتباط باشید

About us

Iranian Shipping Company was established in 1346 and started its maritime shipping operation in 1347 with two small ships in the Persian Gulf and four ocean-going ships.

Stay in touch with us

تماس با ما

  • (+98)21 -26100369-370
  • info@irisl.net
  • http://irisl.net

Contact us

  • (+98)21 -26100369-370
  • info@irisl.net
  • http://irisl.net

طراحی سایت و سئو توسط آذران وب

Site design and SEO byAzaran Web