OK
 

امضاء تفاهم نامه همکاري بين بانک تجارت و کشتيراني جمهوري اسلامي ايران

تفاهم نامه همکاري بين کشتيراني جمهوري اسلامي ايران و بانک تجارت به امضاء رسيد


به گزارش خبرنگار ما، پروژه تصفيه خانه آب شرب بهداشتي روستاي آزاتي از مجموعه روستاهاي
 کشاري شهرستان سرباز سيستان و بلوچستان امروز(شنبه) با حضور معاون  دريايي سازمان حفاظت محيط زيست کشور، مقامات کشتيراني جمهوري اسلامي ايران و مسئولين استان سيستان بلوچستان از جمله فرماندار شهرستان سرباز، افتتاح شد و به بهره برداري کامل رسيد.
علي صانعي طراح و مدير اجرايي اين پروژه با بيان اينکه ظرفيت تصفيه خانه روستاي آزاتي دو و نيم ميليون ليتر است، تصريح کرد: اين پروژه با حمايت مالي کشتيراني جمهوري اسلامي ايران و حمايت معنوي سازمان حفاظت محيط زيست طراحي، اجرا و به بهره برداري رسيده است.
وي توان تصفيه خانه را 15 متر مکعب در روز اعلام کرد و درباره جزئيات آن گفت: اين اولين تصفيه خانه اي است که با استفاده از تکنولوژي عايق نانو پلي اتيلن و با روش ايراني و ابداعي جريکو ساخته مي شود.
در اين آيين، پروين فرشچي معاون دريايي سازمان حفاظت محيط زيست کشور با دلسوزانه توصيف کردن اجراي اين پروژه از سوي کشتيراني جمهوري اسلامي ايران، خاطر نشان کرد: همه کساني که در اجراي پروژه تصفيه خانه آب در روستاي مرزي و دور افتاده آزاتي کمک کردند در واقع وظيفه انساني و ملي خود را انجام دادند.
وي ضمن تشکر از دکتر محمد سعيدي رئيس هيئت مديره و مديرعامل کشتيراني جمهوري اسلامي ايران براي اجراي اين پروره ملي، افزود: اميد داريم که اين تنها پروژه در نوع خود نباشد و ديگران نيز همچون اين شرکت در اجراي پروژه هاي ملي با رويکرد عمل به مسئوليت هاي اجتماعي وارد عمل شوند.
حميد الدين يوسفي، فرماندار شهرستان سرباز هم در ادامه با اشاره به اينکه تصفيه خانه آب روستاي آزاتي از سوي مجريان آن با نگاه بلند انساني اجرا شده است، تاکيد کرد: اين نوع پروژه ها به ايرانياني که در نقاطه صفر مرزي ساکن هستند، يادآور مي شود که هموطنان آنها در مرکز کشور به ياد آنها هستند.
وي تصفيه خانه آب روستاي مرزي آزاتي را پروژه اي در راستاي تقويت پيوند ملي ايرانيان دانست و افزود: از دکتر سعيدي، دکتر فرشچي و تمام کساني که در اجراي اين پروژه نقش داشته اند، سپاسگزاريم و آماده ايم براي پروژه هاي مشابه حمايت هاي فني و تخصصي لازم را ارائه دهيم.
در ادامه اين مراسم عليرضا تقوي، معاون پشتيباني و سرمايه انساني کشتيراني جمهوري اسلامي ايران با اعلام اينکه تصفيه خانه آب شرب بهداشتي روستاي آزاتي با صرف هزينه اي بالغ بر 300 ميليون تومان احداث شده است، افزود: با احداث اين پروژه 170خانوار براي نخستين بار از آب آشاميدني سالم بهره مند مي شوند.
وي که به نيابت از رئيس هيئت مديره و مديرعامل کشتيراني جمهوري اسلامي ايران در آيين افتتاح اين پروژه حضور يافته بود، تصريح کرد: زماني که براي اجراي پروژه تصفيه خانه روستاي آزاتي صرف شد 6 ماه بود که طي آن تلاش شد، بهترين روش ممکن براي ساخت آن به کار گرفته شود.
تقوي الگو سازي مبتني بر اجراي مسئوليت هاي اجتماعي را يکي از اهداف کشتيراني جمهوري اسلامي ايران در اجراي پروژه اي اين چنيني اعلام کرد و افزود: اميدواريم مردم منطقه در سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اين هديه را از کشتيراني جمهوري اسلامي ايران بپذيرند و به زودي شاهد باشيم که در تمام کشور مشکلات مشابه به همت همه به تمامي رفع شود.
در بخش ديگري از مراسم افتتاح تصفيه خانه روستاي آزاتي شهرستان سرباز استان سيستان و بلوچستان، علي اکبر غنجي مدير روابط عمومي کشتيراني جمهوري اسلامي ايران با بيان اينکه کشتيراني جمهوري اسلامي ايران همواره و در تاريخ انقلاب اسلامي در عمل به وظيفه آماده بوده است، خاطر نشان کرد: تصفيه خانه روستاي مرزي آزاتي از سوي شرکتي اجرا شده است که در زمان دفاع مقدس خط دوم دفاعي کشور نام گرفت و در عصر تحريم هاي ظالمانه به عنوان هدف اصلي دشمنان کشور و نظام در جايگاه خط اول دفاعي به عمل نسبت به وظيفه پرداخت.
وي در پايان نگاه ملي را يکي از ويژگي هاي کشتيراني جمهوري اسلامي ايران دانست و با رد برخي نگاه هاي محلي گرايانه، تاکيد کرد: جوانان اين کشور هستند که از سراسر ايران براي خدمت به ملت و نظام مقدس اسلامي در مجموعه کشتيراني جمهوري اسلامي در کنار يکديگر گرد هم آمده اند و با اتکال به هويت ملي و ديني خود براي اعتلاي کشور تلاش مي کنند.
شايان ذکر است در پي فوت يک نوجوان بومي در اثر حمله گاندو در روستاي آزاتي شهرستان سرباز، که در بيست و چهارمين همايش هماهنگي ارگان هاي دريايي در سال گذشته از سوي معاون محيط زيست دريايي سازمان محيط زيست اعلام شد، کشتيراني جمهوري اسلامي ايران پروژه ايجاد تصفيه خانه آب اين روستا را در دستور کار خود قرار داد و به اجرا رساند.
                      


1396/12/16

Bookmark and Share   شماره خبر :1111 تعداد بازدید :3881

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload
 

درباره ما

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 1346 تأسیس شد و فعالیت حمل ونقل دریایی خود را در سال 1347
با به کارگیری دو فروند کشتی کوچک در حوزه خلیج فارس و چهار فروند کشتی اقیانوس پیما آغاز کرد.

با ما در ارتباط باشید

About us

Iranian Shipping Company was established in 1346 and started its maritime shipping operation in 1347 with two small ships in the Persian Gulf and four ocean-going ships.

Stay in touch with us

تماس با ما

  • (+98)21 -26100369-370
  • info@irisl.net
  • http://irisl.net

Contact us

  • (+98)21 -26100369-370
  • info@irisl.net
  • http://irisl.net

طراحی سایت و سئو توسط آذران وب

Site design and SEO byAzaran Web